Tipy na výlety

Při pobytu v našem penzionu můžete v okolí navštívit i další zajímavá místa.

Slavětín nad Ohří

Menhir Baba – místní menhir se nachází poblíž železniční zastávky Slavětín nad Ohří na křižovatce polních cest poblíž malého rybníčku na přítoku Ohře pod osamělým stromem. Je to turisty velmi vyhledávané místo.

Kostel sv. Jakuba Většího
– původně románský kostel pochází z poloviny 13. století, později byla k jeho severnímu boku připojena gotická kaple. Interiér kostela pokryly koncem 80. let 14. století nástěnné malby. V 90. letech 20. století byl kostel důkladně opraven, dnes je přístupný.

Kaple Navštívení Panny Marie – jedná se o raně barokní kapli s hranolovým presbytrářem z let 1672-7. V současnosti je pustá bez zařízení. Kaple stojí asi 200m před Slavětínem, na dohled od hlavní silnice.

Dům Konstantina Biebla – je dům, ve kterém se narodil a žil básník Konstantin Biebl. Leží v blízkosti místního rybníčku. Dnes se v domě nachází Muzeum Konstantina Biebla, pošta a ordinuje zde praktický lékař.


Peruc – cca 6 km od Slavětína

Oldřichův dub – jeho stáří je odhadováno na přibližně 1000 let. Vysoký je 31m a po obvodu měří 760cm. Je zapsán na seznamu nejvýznamnějších stromů UNESCO.  Zmiňuje se o něm již Dalimilova kronika v souvislosti se setkáním knížete Oldřicha a pradleny Boženy.

Boženina studánka – polemizuje se, zda místo setkání Oldřicha a Boženy bylo zde či u Oldřichova dubu. Nachází se pod zámkem, asi v polovině cesty mezi zámkem a Oldřichovým dubem.

Muzeum české vesnice – nachází se v zámecké zahradě, ve staré barokní sýpce. Věnuje se historii zemědělské činnosti. Jsou zde vystaveny zejména zemědělské stroje.


Libochovice - cca 15 km od Slavětína

Zámek Libochovice – jedná se o šlechtickou rezidenci z konce 17. století. Původně gotickou, husity zničenou tvrz Zajíců z Házmburka přestavěli ve 2. polovině 16. století Lobkovicové renesančně a v poslední čtvrtině 17. století Ditrichštejnové barokně, čemuž je tak dodnes. V interiéru se nachází cenné bruselské a vlámské gobelíny. Mají zde pravidelné, velmi hezké prohlídky zámku.

Zámecký park Libochovice – nachází se v malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českého středohoří. Leží uprostřed města Libochovice, v těsné blízkosti zámku a patří k jeho skvostům. Je zde francouzská zahrada a anglický park podél řeky Ohře, vybudovaným na místě původního lužního lesa.

Házmburk - jedná se o zříceninu hradu na čedičovém vrchu v regionu Libochovice, jsou zde dvě mohutné věže – Černá a Bílá. Bílá věž je v současnosti upravena pro turisty jako rozhledna, odkud je krásný výhled na České středohoří, na Milešovku, Sedlo, Dlouhý vrch, Radobýl, Kletečnou, horu Říp nebo Lovoš.

Litoměřice - cca 35 km od SlavětínaKrálovské město Litoměřice se spoustou nejrůznějších památek je od nás vzdálené zhruba půl hodiny cesty. Je zde spousta kostelů, muzeum, galerie, krásné náměstí, historická sklepení, atd.
V těsné blízkosti Litoměřic se nachází pevnost Terezín – koncentrační tábor, kdy zde za 2. světové války bylo zřízeno židovské ghetto a na malé pevnosti fungovalo vězení gestapa. Od dubna do října zde lze absolvovat prohlídky bez objednání, v jiném období po objednání.

České středohoří

Je chráněná krajinná oblast rozprostírající se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Pro České středohoří jsou typické kuželovité tvary kopců, které jsou výsledkem třetihorní vulkanické činnosti. Je to jedna z nejbohatších oblastí na množství druhů rostlin a živočichů v ČR.

Louny - cca 9 km od Slavětína

Kostel sv.Mikuláše – je to dominanta města Louny. Trojlodní chrám s krouženou klenbou a jehlancovou střechou. V současnosti je veřejnosti zpřístupněn ochoz věže. V interiéru kostela je velmi pěkný oltář. Vyhlídka ochozu věže: ÚT-NE, 10-17 hod.

Muzeum – je vhodně umístěno v centru historického jádra města v budovách památkové hodnoty, rekonstruovaných pro muzejní účely. Muzeum nabízí dvě stále expozice s historickou a přírodovědnou náplní. V průběhu roku jsou tyto expozice doplňovány krátkodobými výstavami.

Městské koupaliště – je nově zrekonstruováno, otevřeno od 15. 5. do 15. 9. Najdete zde dva tobogány, divokou řeku, chrliče vody a mnohé další atrakce. Bezbariérový vstup umožňuje návštěvu též vozíčkářům. Nově je zde také hřiště na Beach volleyball.


Panenský Týnec - cca 17 km od Slavětína
Klášter
– františkiánský klášter, který byl založen pány ze Žerotína pro jeptišky Anežského kláštera v Praze r. 1293. Mohutný chrám při klášteře nebyl nikdy dostaven a dodnes je obklopen mnoha tajemstvími. Nedostavěný chrám je volně přístupný. V současné době ho využívá obecní úřad, který tu má své kanceláře, obřadní síň a obecní knihovnu.


Žatec - cca 30 km od Slavětína
Chrám chmele a piva
– jedná se o zábavný a poučný turistický komplex sahající svými kořeny do bohatých tradic žateckého chmelařského regionu. Atraktivní prohlídky s rozličnou náplní jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Během návštěvy se vám odhalí nejedno tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva.

Toto turistické centrum má několik částí:
- Chmelový maják
- Labyrint
- Chmelařské muzeum
- Chmelový orloj
- Minipivovar „U orloje“
- Pivovarský restaurant
- Klášterní zahrada
- Renesanční sladovna s Galerií moderního umění


Chomutov - cca 40 km od Slavětína

Zoopark – zde můžete pozorovat více než 160 druhů zvířat o 1000 jedincích, mezi kterými je 14 ohrožených druhů. Je zde Ekocentrum, Stará ves, Konírna, Psí útulek, Lanové centrum Lanáček pro děti a spousta dalších atrakcí nejen pro děti. Jezdí zde místní vláček Lokálka Amálka a Safari Expres po zdejším Safari. Jsou zde dvě stylové restaurace a několik kiosků. Některá zvířata je možné krmit tam zakoupeným krmivem.

Aquapark – nově vybudovaný chomutovský aquapark má několik částí. V rekreačním bazénu najdou návštěvníci divokou řeku (proudový kanál), masážní trysky, vlnobití, skluzavku, masážní sedací lavice s bublinami, šplhací síť, vodní stěnu, perlivý gejzír, vodní zvon, chrliče, vodopády a vodní dělo. Je zde také whirpool a dětské brouzdaliště s pirátskou lodí. Dále ještě dvě skluzavky a dva tobogány. Pro plavce je k dispozici 25metrový plavecký bazén s osmi drahami a ještě zde najdete samostatný bazén pro kurzy plavání s kojenci. Vše zde návštěvníci ovládají čipovými hodinkami.